#громадськемісце «Хімічна атака» та «трофейні ікони»: нова хвиля фейків ru-пропаганди про події в курській області #суми #sumy

«Хімічна атака» та «трофейні ікони»: нова хвиля фейків ru-пропаганди про події в курській області

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити російський інформаційний простір та виявляти нові фейки і маніпуляції про події у курській області, які поширює ворожа пропаганда.

ЦПД зафіксував чергову хвилю дезінформаційних публікацій довкола таких тем:

«Хімічна атака ЗСУ». Пропагандисти ворога заявляють, що Україна буцімто застосувала у курській області хімічну зброю, щоб прорвати оборону росіян. Жодних доказів, які б підтверджували ці слова, звісно, немає.

«Масові розстріли цивільних». У ворожих медіа продовжують з’являтися фантастичні історії про «усіяні тілами цивільних людей дороги» та «розстріляні сім’ї». Ці розповіді пишуться нібито зі слів евакуйованих жителів курської області.

«Мародерство під чужим прапором». Щоб виправдати своїх солдатів, які вчиняють злочини у зоні бойових дій, роспропагандисти розповідають, що українські військові нібито вчиняють мародерство у селах на курщині, переодягнувшись у російську форму.

«Трофейні ікони». росіяни поширюють фейк, що буцімто на одному з популярних українських сайтів з оголошеннями з’явилося багато повідомлень про продаж ікон, нібито викрадених військовими ЗСУ у курській області. Проте насправді таких оголошень на сайті маркетплейсу немає.

«Дивовижні історії евакуації». Суттєво збільшилася кількість публікацій, у яких пафосно розповідається, як жителі курської області «пішки під українськими ракетами» евакуйовувалися зі своїх населених пунктів. Також з метою дискредитації військових ЗСУ з’являються документальні фільми про біженців та волонтерів, у яких йдеться про «звірства українських нацистів».

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал. Там ще більше оперативної інформації!

Не забудьте підписатись на наш телеграм-канал

 

ДЖЕРЕЛО